Pozy i powroty Moniki Cichoszewskiej

Pozy i powroty Moniki Cichoszewskiej

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne, Galeria Fotografii Ratusz oraz Autorka Monika Cichoszewska bardzo serdecznie zapraszają na wystawę fotografii pt. “Pozy i powroty”. Uroczysty wernisaż, z udziałem Autorki odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 1 września 2023 roku o godzinie 17:00 w Galerii Fotografii Ratusz.

Na wystawie „Pozy i powroty” znalazły się prace z kilku serii. Są prace portretowe, modowe, nawet kilka pejzaży i detali. Wreszcie – największa część fotografii pochodzi z serii, która jeszcze nie została ukończona: „Powroty do natury”. Nie trzeba ich wskazywać ani rozróżniać, tym razem. Bez względu na to, którędy pójdziemy, trafimy w końcu na naturę. Wchodzimy, a jeszcze lepiej, za sugestią tytułu autorki – wracamy do niej. Porzucamy wystudiowane pozy, świat, który bliżej lub dalej – ale przystaje do czegoś co znamy. Wracamy do natury. Ale czy tam znajdziemy ów spokój nęcący nas od tytułu? Czy tam znajdziemy prawdę? O sobie, o nas?

Monika Cichoszewska fotografuje wielkoformatowymi aparatami oraz camera obscura. Jest zwolenniczką pracy w ciemni, procesów manualnych i chemicznych w fotografii. Szczególne miejsce w sferze jej zainteresowań́ zajmuje technika Ambrotypii, którą wybrała jako medium przekazu artystycznego.
Lauretka DEBUTS 2017 „Wystaw się” 2021 CSW w Toruniu, Vintage Grand Prix 2023. Wzięła udział w wystawie w Lille w Galerii Maison de la Photographie, jej prace były wystawiane na w wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Francji, Portugalii, USA Portugalii i Hiszpanii, a między innymi w VI Piotrkowskim Biennale Sztuki, XII Biennale Fotografii Górskiej, 7 Brzeskim Festiwalu Fotografii Otworkowej, gdzie zajęła II miejsce, na Festiwalu OFFO, na FotoOpen, Festiowalu Fotografii Plener, w „Kontaktach” BWA Jelenia Góra 2023.