CKF „Stylowy” podsumowało wakacje

CKF „Stylowy” podsumowało wakacje

„Barbie”, „Oppenheimer”, „Miraculous: Biedronka i Czarny Kot. Film” oraz „Między nami żywiołami” to najchętniej oglądane filmy mijającego lata w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu. W wakacje, zamojskie kino odwiedziło ponad 38 tysięcy widzów. Serca publiczności zdobyła „Barbie”. Film w Zamościu obejrzało ponad 9200 widzów. „Oppenheimera” i „Miraculous: Biedronka i Czarny Kot. Film” po 4700 osób, a produkcję Disney-Pixar – „Między nami żywiołami” – 4200. 

W sierpniu CKF Stylowy współorganizowało 11. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”. W programie wydarzenia znalazły się projekcje filmów dokumentalnych o tematyce historycznej, spotkania z wybitnymi twórcami, wieczory filmowe na zamojskiej starówce, retro bajki czyli projekcje kultowych animacji (Mis Uszatek, Gapiszon, Kot Filemon, Zaczarowany ołówek), gala finałowa i koncert w wykonaniu Voice Bandu i Eweliny Flinty w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego w Zamościu.

Przed nami filmowa jesień! Już w październiku na ekrany powracają ukochani bohaterowie  animacji  „Psi Patrol”. Przekonacie się, że małe pieski mają wielkie moce! Wielki powrót do kin świętować będą „Trolle 3”. Poprzednie filmy z serii Trolle  wyśpiewały i wytańczyły sobie drogę do rekordowego sukcesu, zdobywając nominację do Oscara® i rozkręciły jedną z największych i najbardziej uwielbianych marek rozrywkowych na świecie.

W jesiennym repertuarze pojawią się hity nie tylko dla dzieci. Już we wrześniu „Teściowie 2”, kontynuacja komediowego hitu z gwiazdorską obsadą. W październiku na ekranach najnowszy film jednego z najważniejszych współczesnych reżyserów Martina Scorsese „Czas krwawego księżyca” z Robertem De Niro i Leonardo DiCaprio, „Różyczka 2” – kontynuacja obsypanego nagrodami filmu, z plejadą gwiazd oraz „Chłopi”, niezwykła adaptacja noblowskiej powieści Władysława Reymonta. Film został zrealizowany w wyjątkowej technice animacji malarskiej. W listopadzie na ekranach monumentalne dzieło Ridleya Scotta – „Napoleon”. W filmie nie zabraknie widowiskowych scen wojennych i wyrafinowanego wątku miłosnego z cesarzową Józefiną w roli głównej. W okres świąteczny wprowadzi nas polska komedia „Uwierz w Mikołaja”. To ciepła i wielowątkowa opowieść o tym, że w magicznym czasie świąt Bożego Narodzenia każdemu, może przytrafić się coś najpiękniejszego w życiu.

Tradycyjnie w listopadzie (20-21.11.2023) w ramach 9. Alchemii Kina, w CKF Stylowy, pojawią się gwiazdy filmowe. W programie: znakomite filmy i inspirujące spotkania z wybitnymi twórcami.  Przegląd poprowadzi Łukasz Maciejewski.

Co jeszcze nowego w zamojskim kinie? Trwa kompleksowy remont sali nr 1. Modernizacja obejmować będzie wymianę ekranu kinowego i foteli oraz przebudowę widowni i oświetlenia. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej z Programu Operacyjnego IV: Rozwój kin. Priorytet I: Modernizacja Kin.