Bach Jazz Collective w ZDK

Bach Jazz Collective w ZDK

Zamojski Dom Kultury zaprasza na koncert Bach Jazz Collective – 16 września godz. 18:00 sala widowiskowa ZDK. Wstęp wolny.

Nowe interpretacje utworów Bacha to pewnego rodzaju zabawa dwoma gatunkami. Opracowania otwartych form to hołd składany Bachowi i uznanie jego geniuszu. Tego rodzaju eksperymenty pokazują, że jego muzyka jest absolutnie ponadczasowa i niezwykle wyrazista. Pomiędzy barokowymi kompozycjami mistrza z Lipska a estetyką muzyki jazzowej występuje mnóstwo analogii. Twórczość Bacha cechowała różnorodność, improwizacja oraz zbliżona motoryka – równomierne i dynamiczne sekwencje akordów lub pojedynczych dźwięków. Projekt zespołu Bach Jazz collective to zabawa dźwiękiem, frazą, artykulacją i mistrzowskimi popisami we współpracy z instrumentami. Bach Jazz collective łączy nietknięty zapis mistrza, z klasycznym jazzem aż do free jazzowych uniesień. Barok i Jazz? Yes! To dwa świetnie koegzystujące ze sobą światy.

Zagrają:

Bartek Halicki – puzonista, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny i sekcyjny. Wykładowca Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Lider zespołu Bartek Halicki Septet, z którym wydał album „Etnograf”. Puzonista Eljazz Big Band.

Witold Janiak – pianista i organista jazzowy, kompozytor. Zwycięzca Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej i Krokus Jazz Festival. Wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi. Laureat nagrody Stowarzyszenia Melomani w 2009 i 2014 roku.

Kamil Miszewski – absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Policealnego Studium Jazzu w Warszawie. Współpracował m. in. z: Alicją Majewską, Filharmonią Narodową, Teatrem Muzycznym w Łodzi.

Nieoczywista fuzja i nowoczesne aranżacje. Muzyka prezentowana przez trio to egzotyczne połączenie brzmienia puzonu z organami Hammonda i zestawem perkusyjnym. Awangardowe brzmienie projektu wynika z fuzji wybitnej techniki kompozytorskiej J. S. Bacha i melodyjności jego utworów z nowoczesnym rysem harmonicznym opracowanym przez autora aranżacji – Bartka Halickiego. Projekt jest doskonałą muzyczną przygodą i doświadczeniem dla słuchacza zainteresowanego zarówno muzyką jazzową jak i barokową.