Chciał kupić telefon, stracił 1400 zł

Chciał kupić telefon, stracił 1400 zł

18-latek z Zamościa padł ofiarą oszusta podczas zakupu używanego telefonu za pośrednictwem internetu. Chłopak nie podejrzewał, że trafił na nieuczciwego sprzedawcę i po uzgodnieniu szczegółów transakcji przekazał mu kod BLIK na ustaloną wcześniej kwotę. Niestety niedługo po otrzymaniu pieniędzy sprzedający zerwał kontakt z pokrzywdzonym. Zamościanin stracił ponad 1400 złotych.

Do Komendy Miejskiej Policji w Zamościu zgłosił się 18-letni mężczyzna, który padł ofiarą oszusta. Z przekazanych funkcjonariuszom informacji wynikało, że pokrzywdzony przeglądając w internecie oferty sprzedaży używanych telefonów odnalazł interesujący go model na jednym z portali ogłoszeniowych. Następnie skontaktował się ze sprzedającym, z którym uzgodnił szczegóły transakcji. Nie podejrzewał, że ma do czynienia z oszustem i przekazał mu kod BLIK na ustaloną wcześniej kwotę oczekując na przesyłkę. Niestety, gdy ten otrzymał już pieniądze – usunął ogłoszenie, którego dotyczyła oferta sprzedaży i zerwał kontakt z 18-latkiem.

Mieszkaniec Zamościa, do którego nie dotarła wyczekiwana przesyłka, starał się jeszcze cofnąć operację finansową na swoim koncie bankowym, jednak przy płatnościach z wykorzystaniem kodu BLIK nie było to już możliwe. Łącznie stracił ponad 1400 złotych.

Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności podczas zakupów za pośrednictwem internetu. Manipulacja ze strony oszustów rozpoczyna się już w momencie pierwszego kontaktu z potencjalną ofiarą, kiedy zachęcają do zakupu i proponują dokonanie płatności za towar metodami, które nie gwarantują bezpieczeństwa kupującemu.

Źródło: KMP w Zamościu