Rektor AZ nagrodził Akademickich Mistrzów Europy

Rektor AZ nagrodził Akademickich Mistrzów Europy

Studenci Akademii Zamojskiej zdobyli w tym roku złote i brązowe medale oraz tytuły Akademickich Mistrzów Europy w tenisie stołowym. W dowód uznania ich sukcesów rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ wręczył złotej drużynie nagrody i pogratulował zawodnikom oraz ich trenerowi osiągnięcia.

Trzy złote i dwa brązowe – to medalowy dorobek Akademii Zamojskiej w Akademickich Mistrzostwach Europy w tenisie stołowym. Reprezentanci AZ potwierdzili swoją dominację nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Akademia Zamojska zdobyła złoto w turnieju drużynowym, który wywalczył zespół w składzie: Jakub Folwarski, Konrad Kulpa, Damian Wederlich i Jan Zandecki. Do tego krążka podopieczni trenera Piotra Kostrubca dołożyli kolejne. W singlu najlepszy okazał się Jan Zandecki, zaś brąz zdobył Jakub Folwarski. W deblu również było gęsto na podium od studentów Akademii Zamojskiej. Złoto zdobył duet Konrad Kulpa i Jan Zandecki, zaś brąz – Jakub Folwarski i Damian Węderlich. Wszyscy reprezentanci są studentami AZ na kierunku turystyka i rekreacja.

Nagrody złotej drużynie studentów wręczył rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ, któremu towarzyszył dr Krzysztof Okapa, kierownik Studium Wychowania Fizycznego AZ.

Tenis stołowy w Akademii Zamojskiej ma się coraz lepiej, co potwierdzają kolejne medale i tytuły. Chcemy Wam podziękować za Wasz trud i pracę włożoną w osiągane sukcesy, jak również za to, że poprzez sport pokazujecie wielu młodym ludziom pożyteczną i ciekawą drogę rozwoju – mówił prof. Paweł Skrzydlewski gratulując studentom sukcesów i osiągnięć.

Uroczyste wręczenie nagród dla Akademickich Mistrzów Europy odbyło się 12 września br. w rektoracie Akademii Zamojskiej.