Wernisaż studentek kierunku Rynek Sztuki i Zarządzania w Kulturze AZ

Wernisaż studentek kierunku Rynek Sztuki i Zarządzania w Kulturze AZ

#Spotkajmy się na rynku sztuki – to tytuł wystawy ilustracji, której organizatorkami są: Paulina Wujec i Anna Nowicka – studentki Akademii Zamojskiej z kierunku Rynek Sztuki i Zarządzanie w Kulturze. Wernisaż odbył się 14 września br. w holu zamojskiego Ratusza. Wystawę można oglądać do 6 października 2023 r.

W wernisażu wystawy udział wzięli m.in.: wiceprezydent Zamościa Anna Maria Antos z przedstawicielami zamojskiego magistratu, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych – Galerii Zamojskiej Jerzy Tyburski oraz nauczyciele akademiccy Akademii Zamojskiej.

W ramach praktyk w BWA Galerii Zamojskiej zorganizowałyśmy wystawę prac razem z Anną Nowicką. Do udziału w niej zaprosiłyśmy znanych ilustratorów oraz designerów od mody. Wychodzimy z inicjatywą tworzenia nowych wydarzeń, które mają na celu promowanie młodych i zdolnych ilustratorów oraz grafików w Zamościu – wyjaśnia Paulina Wujec, studentka na kierunku Rynek Sztuki i Zarządzanie w Kulturze Akademii Zamojskiej.

Celem naszego przedsięwzięcia jest zarówno promowanie młodych i zdolnych artystów, jak również promocja naszego unikatowego kierunku studiów w Akademii Zamojskiej. Ukończenie tego kierunku daje wiele perspektyw dla osób zainteresowanych działalnością w instytucjach kultury czy ośrodkach promujących artystów, albo zajmujących się obrotem dzieł sztuki – mówiła Anna Nowicka, współorganizatorka wystawy, studentka AZ.

Autorami wystawianych prac są: Elena Ciuprina, Ewelina Dymek, Sebastian Fabrowicz, Sylwia Lewandowska, Mei Mei, Mateusz Michaliszyn, Barbara Rochowczyk, Mateusz Suda, Paulina Wujec.

Dla osób pasjonujących się sztuką lub zainteresowanych obrotem dzieł sztuki Akademia Zamojska prowadzi studia I i II stopnia na kierunku Rynek Sztuki i Zarządzanie w Kulturze. Zajęcia na nim poprowadzą historycy sztuki, osoby zawodowo związane z rynkiem sztuki, analitycy rynku, eksperci różnych dziedzin rzemiosła artystycznego oraz kuratorzy muzealni. Studia przygotowują studentów do pracy w zawodzie m.in.: historyk sztuki, muzealnik, pracownik galerii, rzeczoznawca, opiekun kolekcjonera, specjalisty sprzedaży internetowej, aukcyjnej oraz analizy i rozwoju rynku sztuki, a także  antykwariusza.

Więcej informacji o tym kierunku znajdziecie Państwo na stronie internetowej AZ pod linkiem:

https://akademiazamojska.edu.pl/pl/page/1639-studia-licencjackie