Dołącz do Akademii Zamojskiej!

Dołącz do Akademii Zamojskiej!

Bezpłatne studia, bogata oferta stypendialna, zajęcia z profesjonalistami i ekspertami w swoich dziedzinach – to tylko niektóre z atutów i korzyści, jakie niosą za sobą studia w Akademii Zamojskiej.

AZ posiada w swojej ofercie jednolite, 5-letnie studia magisterskie na kierunku prawo. Ponadto Akademia proponuje podjęcie 3-letnich studiów licencjackich (I stopnia) na kierunkach: bezpieczeństwo narodowe, filologia angielska, finanse i rachunkowość, informatyka, pedagogika, pielęgniarstwo, położnictwo, rynek sztuki i zarządzanie w kulturze, turystyka i rekreacja. AZ zachęca także do podjęcia 3,5-letnich studiów inżynierskich na kierunkach logistyka oraz mechanika i budowa maszyn. Akademia w swojej ofercie posiada również studia magisterskie (II stopnia) na kierunkach: bezpieczeństwo narodowe, finanse i rachunkowość, pedagogika, pielęgniarstwo, położnictwo, rynek sztuki i zarządzanie w kulturze. Uczelnia chce też uruchomić studia magisterskie na kierunku fizjoterapia oraz studia licencjackie na kierunku ratownictwo medyczne. W obu przypadkach AZ oczekuje na decyzję MEiN.

Studia stacjonarne, które proponuje AZ są bezpłatne. Ponadto Akademia Zamojska oferuje atrakcyjny system stypendialny. W zależności od dochodów na osobę w rodzinie studenta oraz jego osiągnięć w nauce lub sukcesów sportowych student – przy zsumowaniu stypendium socjalnego i naukowego – może liczyć na sumę od 1800 do 2400 złotych miesięcznie! Ponadto AZ dysponuje Domem Studenta. Studenci  znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej mogą starać się o częściowe  lub całkowite zwolnienie z opłaty za miejsce w akademiku. 

Z myślą o  praktycznym przygotowaniu przyszłych inżynierów funkcjonuje Centrum Badan i Transferu Technologii AZ, wyposażone w m.in.: obrabiarki sterowane numerycznie, wycinarka wodna i plazmowa, sprzęt do diagnostyki samochodowej. Z kolei studenci pielęgniarstwa odbywają zajęcia w Centrum Symulacji Medycznych, w którym mogą w sposób zbliżony do warunków klinicznych przeprowadzać symulowane akcje ratunkowe w różnych sytuacjach, przy udziale fantomów i pacjentów symulowanych. AZ posiada również profesjonalne laboratoria informatyczne i językowe oraz pracownię bezpieczeństwa narodowego wyposażoną w strzelnicę laserową.

Warto zaznaczyć, że Akademia Zamojska zajęła 5. miejsce w renomowanym rankingu Akademii Nauk Stosowanych i Publicznych Uczelni Zawodowych magazynu „Perspektywy”. AZ uzyskała bardzo wysokie wyniki w dwóch spośród kilku kryteriów: prestiż – ocena przez kadrę akademicką (91,76) oraz pozyskiwanie zewnętrznych środków finansowych (76,05). Wysoka lokata w krajowej czołówce akademickiego cieszy podwójnie, bowiem Uczelnia zanotowała awans z 11. miejsca, jakie zajmowała w ubiegłorocznym zestawieniu.

Więcej informacji o Akademii Zamojskiej dowiecie się ze strony internetowej: www.akademiazamojska.edu.pl