Instruktorzy strzelectwa 2 LBOT na szkoleniu zaawansowanym

Instruktorzy strzelectwa 2 LBOT na szkoleniu zaawansowanym

W dniach 11-15 września 2023 r. w Zamościu, instruktorzy z 25 zamojskiego batalionu lekkiej piechoty 2 Lubelskiej Brygady OT odbyli zaawansowany kurs strzelectwa bojowego. Doskonalili umiejętności z obsługi broni długiej i krótkiej oraz strzelania w różnych postawach strzeleckich, m.in. w ruchu, z pojazdów, czy w terenie zurbanizowanym.

Instruktorzy strzelectwa 2 LBOT nieustannie podnoszą swoją wiedzę i umiejętności, aby następnie przekazywać je żołnierzom podczas szkoleń rotacyjnych i zgrupowań poligonowych. To właśnie na ich barkach spoczywa odpowiednie przygotowanie żołnierzy sekcji lekkiej piechoty do prowadzenia celnego i skutecznego ognia podczas działań bojowych.

Pięciodniowy kurs strzelectwa bojowego, jaki odbył się w Zamościu był szkoleniem zaawansowanym dla ścisłego grona najbardziej doświadczonych instruktorów z batalionu zamojskiego. Uczestnicy kursu mieli okazję doskonalić prowadzenie strzelań dynamicznych zarówno z karabinków jak i pistoletów. Warto podkreślić, że podczas kursu zadbano o odwzorowanie warunków współczesnego pola walki.

To było bardzo wymagające szkolenie, zorganizowane na wysokim poziomie. Mieliśmy okazję doskonalić różne techniki strzelania bojowego, m.in. w ruchu jak i w różnych kierunkach. Pracowaliśmy nad poprawą szybkości usuwania zacięć i dysfunkcji broni, a także szybkością awaryjnej wymiany magazynka. Doskonaliliśmy umiejętność celnego strzelania pod wpływem stresu i zmęczenia, a także z taktycznym wykorzystaniem przesłon i elementów pojazdów. Szkolenie uważam za inspirujące i niektóre jego elementy na pewno wykorzystam na najbliższych zajęciach strzeleckich z moim pododdziałem – powiedział jeden z uczestników kursu.

Udział instruktorów strzelectwa z 2 LBOT w tego typu kursach podnosi jakość, a także atrakcyjność programowych szkoleń rotacyjnych i zintegrowanych żołnierzy terytorialnej służby wojskowej.

kpt. Marta Gaborek, oficer prasowy 2 LBOT