Przed nami WRAK RACE III -Dla Bezpieczeństwa Drogowego (PROGRAM)

Przed nami WRAK RACE III -Dla Bezpieczeństwa Drogowego (PROGRAM)

Stowarzyszenie Zamość 4×4 zaprasza na trzecią edycję imprezy motoryzacyjnej WRAK RACE, która odbędzie się pod hasłem „Dla Bezpieczeństwa Drogowego”. Wydarzenie odbędzie się 1 października br. przy ul. Braterstwa Broni w Zamościu. Będą wyścigi, prelekcje oraz pokaz pierwszej pomocy w wypadkach drogowych w wykonaniu wykładowców Akademii Zamojskiej i ratowników WOPR oraz strażaków.

Razem uczmy się, jak być lepszymi kierowcami i dbać o nasze wspólne bezpieczeństwo na drogach – mówią organizatorzy ze Stowarzyszenia Zamość 4×4. Jak wyliczają podczas imprezy nie zabraknie emocji oraz ryku silników, ale także prelekcji z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego. Będzie można również obejrzeć pokazy pomocy ofiarom wypadków drogowych. Scenariusze przygotowali wykładowcy Akademii Zamojskiej. Z kolei funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu pokażą, jak rozcinają pojazd w sytuacjach awaryjnych. Będzie się działo!

PROGRAM:

8:00 – Rozpoczęcie Wydarzenia:

Witamy serdecznie na trzeciej edycji WRAK RACE, gdzie każda litera w nazwie wydarzenia ma swoje znaczenie! Rozgość się w parku maszyn i podejdź do biura po odbiór pakietu startowego oraz karty pojazdu!

9:00 – Rozpoczęcie Odprawy Technicznej:

Badanie techniczne pojazdów uczestniczących w 3 WRAK RACE – Dla Bezpieczeństwa Drogowego. Wiedza o stanie technicznym pojazdów zapewni nam wszystkim maksymalne bezpieczeństwo podczas trwania imprezy.

9:30 – Odprawa Zawodników:

Regulacje na drodze – regulacje na torze – o bezpieczeństwie gadajmy do znudzenia.

– „W” to Wiedza, czyli nauka zasad ruchu drogowego (ruchu na torze).

– „R” to Regulacje, czyli przestrzeganie przepisów (na torze).

– „A” to Awaryjność, czyli radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych (na torze).

– „K” to Kompetencje, czyli umiejętności kierowcy (również na torze).

W prelekcji dopomogą nam eksperci motoryzacyjni oraz funkcjonariusze Policji z KMP Zamość, którzy omówią kluczowe zasady i przepisy bezpiecznej jazdy na drogach, jak również na torze off-road.

10:00 – Rozpoczynamy Akcję – Start I:

Rozpoczynamy wyścig, w którym każda litera WRAK ma swoje znaczenie.

– KLASA SERIA – ROZPOCZYNA ZMAGANIA – ELIMINACJE

– KLASA MAD – MAX ROZPOCZYNA ZMAGANIA – ELIMINACJE

MX ENDURO ZAMOŚĆ – pokaz możliwości sportowych na torze

11:00 – Ekstremalne Wrażenia – Panel dla Bezpieczeństwa:

– „R” – Reakcje: Edukacja kierowców obejmuje również naukę właściwych reakcji na sytuacje na drodze, aby uniknąć wypadków.
– „A” – Alkohol Kierowcy uczą się o ryzyku związanym z jazdą pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
– „C” – Cierpliwość W trakcie edukacji podkreśla się znaczenie cierpliwości i opanowania w trudnych sytuacjach na drodze.
– „E” – Etyka Edukacja kierowców zawiera także elementy etyki, czyli odpowiedzialności za swoje decyzje na drodze.

Przyglądajcie się z zapartym tchem pokazom funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu, którzy pokażą, jak rozcinają pojazd w sytuacjach awaryjnych.

Obserwujcie, jak specjaliści z WOPR Zamość radzą sobie z ratownictwem drogowym. Dowiecie się, jakie umiejętności są potrzebne, aby pomagać w sytuacjach kryzysowych na drodze.

Gotowe scenariusze opracowane przez Centrum Symulacji Medycznych Akademii Zamojskiej pozwolą przybliżyć temat niesienia pierwszej pomocy w trudnych warunkach.

12:30 – Kolejna Akcja:

Rozpoczynamy wyścig, w którym każda litera WRAK ma swoje znaczenie.

– KLASA SERIA – ROZPOCZYNA ZMAGANIA – PÓŁFINAŁ

– KLASA MAD – MAX ROZPOCZYNA ZMAGANIA – PÓŁFINAŁ

MX ENDURO ZAMOŚĆ – pokaz możliwości sportowych na torze

13:30 – Wiedza Ratuje Życie:

Doświadczymy nieocenionej wiedzy naszych niezwykłych trenerów, instruktorów i praktyków, którzy wtajemniczą nas jak udzielać pierwszej pomocy i jak postępować z sytuacji awaryjnych w trudnych warunkach, nie tylko na drodze. To nieoceniona wiedza, która może uratować komuś życie.

14:30 – Kolejna Akcja:

Rozpoczynamy wyścig, w którym każda litera WRAK ma swoje znaczenie.

– KLASA SERIA – ROZPOCZYNA ZMAGANIA – FINAŁ

– KLASA MAD – MAX ROZPOCZYNA ZMAGANIA – FINAŁ

– MX ENDURO ZAMOŚĆ – pokaz możliwości sportowych na torze

15:00 – Ogłoszenie Wyników:

Ostatecznie ogłaszamy wyniki trzeciej edycji WRAK RACE – Dla Bezpieczeństwa Drogowego, gdzie każda litera WRAK to klucz do sukcesu. Kto najlepiej zrozumiał Wiedzę, przestrzegał Regulacje, radził sobie w Awaryjnych sytuacjach, miał najwyższe Kompetencje i reagował właściwie? Przekonamy się podczas tej emocjonującej chwili.

Dołączcie do nas na trzecią edycję 3 WRAK RACE – Dla Bezpieczeństwa Drogowego, gdzie hasła: Wiedza, Regulacje, Awaryjność, Kompetencje, Reakcje, Alkohol i narkotyki, Cierpliwość i Etyka tworzą spójną wizję bezpieczeństwa na drodze – zachęcają organizatorzy ze Stowarzyszenia Zamość 4×4.