Akademia Zamojska pokonała Baltę AZS AWFiS Gdańsk!

Akademia Zamojska pokonała Baltę AZS AWFiS Gdańsk!

Akademia Zamojska wygrała mecz Superligi tenisa stołowego w Gdańsku i to za pełną pulę punktów, dopisujemy do tabeli 3 kolejne cenne oczka! Zamojski zespół jest wiceliderem tabeli krajowej elity.

W pierwszym pojedynku zmierzyli się Kim Donghyun z Tomaszem Lewandowskim. Był to bardzo zacięty pojedynek, który zakończył się zwycięstwem zawodnika z Gdańska 3:1. Tomek był bardzo bliski doprowadzenia do piątego seta jednak musiał uznać wyższość Koreańczyka. To była ostatnia dobra wiadomość dla KS AZS AWFiS BALTA Gdańsk.

W drugim starciu zagrali Tomasz Tomaszuk i Jangwon Kim. Debiutujący w zamojskim zespole Koreańczyk wygrał to starcie 0:3. Trzeci pojedynek rozegrali Grek Georgios Stamatouros z Piotrem Chodorskim. Piotr jak było można już obserwować jest w tym sezonie w bardzo dobrej formie i nie oddał nawet seta – wygrał 0:3.

Czwarte starcie – to taki „azjatycki smaczek” do stołu podeszło dwóch Koreańczyków: Kim i Kim, czyli Kim Donghyun (Gdańsk) i Kim Jangwon (Zamość). No i się zadziało – można było oglądać piękny tenis, była szybkość, moc i dużo widowiskowych wymian! Wygrana padła łupem zamojskiego akademika, który pokonał kolegę 0:3.

Tym samym cały mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla drużyny Akademia Zamojska Zamość, któa została wiceliderem tabeli LOTTO Superligi.