Srebro i brąz Azymutu

Srebro i brąz Azymutu

W dniach od 7 do 8 października grupa najmłodszych zawodników UKS Azymut Siedliska wzięła udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegu na Orientację.

Zawody, których organizatorem był Łódzki Związek Orientacji odbywały się na terenach leśnych miasta Łódź. W ciągu tych dwu dni zawodnicy Azymutu rywalizowali o medale i punkty do współzawodnictwa dzieci i młodzieży z najlepszymi klubami województw: mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego i lubelskiego na trzech dystansach: w sprincie, biegu sztafetowym i biegu klasycznym.

Największy sukces zawodniczki Azymutu odniosły podczas biegu sztafetowego, który odbywał się przy dość trudnych warunkach atmosferycznych w sobotnie popołudnie. Medale srebrne wywalczyła sztafeta w składzie: Kinga Biszkont, Małgorzata Bożek, Aleksandra Górska, medale brązowe: Wiktoria Biszkont, Lena Tulpan, Monika Biszkont, a tuż za podium miejsce czwarte zajęły: Zuzanna Szarek, Agata Górska, Zuzanna Kołtun.

Sztafeta chłopców w składzie: Damian Pyszak, Kacper Kość, Jakub Kiecana wywalczyła miejsce VI.

Ponadto w biegach indywidualnych miejsca w pierwszej dziesiątce mistrzostw wywalczyła Aleksandra Górska: VI w sprincie i IX w biegu klasycznym oraz Kinga Biszkont miejsce X w biegu klasycznym.

Gratulacje dla medalistek i podziękowania dla wszystkich startujących zawodników za sportową postawę i osiągnięte wyniki, dzięki którym UKS Azymut wywalczył ponad 20 punktów do współzawodnictwa.

Wyjazd na zawody był sfinansowany ze środków budżetowych Gminy Zamość oraz Starostwa Powiatowego w Zamościu.

Więcej zdjęć i informacji o zawodach i działalności klubu na stronie www.azymutsiedliska.cba.pl.