Dlaczego życzliwość jest nam potrzebna?

Dlaczego życzliwość jest nam potrzebna?

Czym jest życzliwość, jak wygląda oraz jak ją okazywać? O tym wszystkim dr Ewelina Okoniewska ze studentkami pedagogiki Akademii Zamojskiej rozmawiały podczas warsztatów z młodzieżą z ZSP nr 1 w Zamościu („Ekonomika”).

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. W związku z nim razem ze studentami pedagogiki Akademii Zamojskiej przygotowaliśmy prezentację oraz warsztaty dla młodzieży zamojskiego „Ekonomika”. Dotyczą one życzliwości oraz komunikacji. Jednym ze sposobów okazywania życzliwości jest komunikacja, rozmowa, jak również kontakt niewerbalny – tłumaczyła dr Ewelina Okoniewska z Instytutu Pedagogiki AZ.

W dzisiejszych czasach, kiedy nie mamy tak wiele okazji, by okazać sobie nawzajem życzliwość.  Żyjemy bowiem coraz bardziej w świecie wirtualnym, gdzie o bezpośrednie okazywanie życzliwości jest ciężko. Dlatego chcemy pokazać jak ważny jest kontakt bezpośredni, komunikacja międzyludzka, czym jest dobry komunikat, jak ważne jest słuchanie innych ludzi. To wszystko bowiem wiąże się z życzliwością i na nią składa – wyjaśniała wykładowczyni Akademii Zamojskiej.

W ramach zajęć studentki pedagogiki AZ przygotowały prezentację poświęconą życzliwości oraz komunikacji, a także gry i zabawy, które pozwoliły przybliżyć tę tematykę w łatwy i przystępny dla każdego sposób. Chętni mogli spróbować swoich umiejętności m.in. w kalamburach czy grze Taboo.

Warsztaty dotyczące życzliwości odbyły się 24 listopada w murach ZSP nr 1 w Zamościu („Ekonomika”). Zajęcia wspólnie z dr Eweliną Okoniewską poprowadziły: Karolina Tetych, Natalia Kosmala, Małgorzata Oryszczak, Karolina Ostasz, Jagoda Chojan – studentki II roku studiów magisterskich na kierunku pedagogika.