Konkurs Języka Angielskiego AZ rozstrzygnięty!

Konkurs Języka Angielskiego AZ rozstrzygnięty!

Kacper Hanaka z I LO im. ONZ w Biłgoraju zwyciężył w Konkursie Języka Angielskiego zorganizowanym przez Instytut Filologii Akademii Zamojskiej.

W Konkursie udział wzięło blisko 200 uczestników – uczniów szkół średnich z Zamojszczyzny. Do etapu finałowego awansowało 10 uczestników z najlepszymi wynikami.

Zagadnienia finałowej części Konkursu obejmują kulturę krajów anglojęzycznych, gramatykę, słownictwo oraz rozumienie tekstu pisanego. Jest to wiedza na poziomie C1, czyli na bardzo wysokim poziomie – powiedziała mgr Magdalena Margol-Klimek z Instytutu Filologii AZ.

Z zadaniami konkursowymi najlepiej poradził sobie Kacper Hanaka z I LO im. ONZ w Biłgoraju, który zajął pierwsze miejsce i zwyciężył w tegorocznej edycji Konkursu Języka Angielskiego Akademii Zamojskiej. Drugie miejsce zajął Aleksander Flis z I Społecznego LO im. Unii Europejskiej w Zamościu, zaś trzecie miejsce zajęła jego koleżanka ze szkoły – Katarzyna Grzechnik. W uznaniu osiągniętych wyników otrzymali oni od Uczelni nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali dyplomy i gratulacje za udział i dotarcie do rozstrzygającego etapu.

Finał Konkursu Języka Angielskiego AZ odbył się 29 lutego br.