X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym za nami (PODSUMOWANIE)

X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym za nami (PODSUMOWANIE)

10 grudnia 2022 r. w hali tenisowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbył się X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym, w którym wzięło udział 200 zawodników z całej Polski, w tym z siedmiu klubów członków Polskiej Unii Karate Tradycyjnego. Do Zamościa przybyli karatecy oraz znamienici goście, sponsorzy, rodzice oraz sympatycy karate tradycyjnego. Organizatorem tej wyjątkowej, corocznej imprezy, był Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego.

Ceremonia otwarcia turnieju rozpoczęła się uroczystą defiladą wszystkich karateków przy akompaniamencie wykonanym przez adeptów Szkoły Muzycznej Yamaha pod kierownictwem Piotra Wyszyńskiego. Następnie głos zabrali zaproszeni goście.

Piotr Orzechowski – Zastępca Prezydenta Zamościa, w imieniu swoim i Pana Prezydenta Andrzeja Wnuka, złożył gratulacje z okazji jubileuszu i podkreślił, że coroczna duża frekwencja startujących karateków to już znak rozpoznawczy turnieju mikołajkowego w Zamościu, a z okazji jubileuszu w imieniu Prezydenta Zamościa wręczył pamiątkowe statuetki w podziękowaniu za współpracę i upowszechnianie karate tradycyjnego senseiowi Radosławowi Niziołkowi – prezesowi RKKT, i senseiowi Dariuszowi Batorskiemu – instruktorowi i wiceprezesowi klubu. Wicestarosta zamojski Witold Marucha życzył karatekom udanych startów na macie i sukcesów, a także wyraził swoje zadowolenie z organizacji wydarzenia:

-Jako Zarząd Powiatu Zamojskiego zawsze staramy się wspierać inicjatywy sportowe, zwłaszcza takie, w których uczestniczą dzieci i młodzież. Wiemy, że w dobie dzisiejszych nowinek technicznych jest co raz trudniej zachęcić młodzież do aktywności fizycznej, dlatego podwójnie cieszę się, że możemy dołożyć cegiełkę do turnieju i wesprzeć Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego w organizacji tego przedsięwzięcia – mówił wicestarosta zamojski, podkreślając, że sport w życiu młodego człowieka jest bardzo ważny.

Gratulacje z okazji jubileuszu złożył klubowi również Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, przekazując zarządowi klubu, trenerom i działaczom sportowym wspierającym klub, słowa uznania dla bardzo dobrej działalności sportowej, ale także realizowanej misji wychowawczej młodych osób, zauważając,

że wydarzenie o randze ogólnopolskiej rozpoczęło się od pięknego odśpiewania przez uczestników „Mazurka Dąbrowskiego” – hymnu państwowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Oczywiście największym zainteresowaniem oraz uwagą cieszył się Święty Mikołaj, który wręczył paczki i upominki wszystkim obecnym dzieciom. O dźwięk i muzykę podczas turnieju zadbał Dj W-you (Paweł Wójcik). Natomiast gościnnie wystąpił Zespół Solaris – Piotr Wójcik zaśpiewał nie tylko swoje hity, ale także razem z dziećmi i młodzieżą śpiewał kolędy.

Karatecy wzięli udział nie tylko w zawodach, ale mieli także możliwość poznania uroków Zamościa – dzień wcześniej zwiedzili zamojskie Stare Miasto z przewodnikiem, a po turnieju na zaproszenie Ośrodka Sportu i Rekreacji spotkali się na lodowisku na Rynku Wielkim.

W turnieju wystartowało 200 karateków z całej Polski. Limit miejsc dla zawodników został wyczerpany w tym roku bardzo szybko; co roku podnosimy sobie poprzeczkę, wzrasta liczba uczestników i nowe kluby przyłączają się do udziału i przyjazdu do Zamościa. To wszystko cieszy, bo mieliśmy piękne świętowanie 10 lat naszej działalności. Dziękuję Prezydentowi Zamościa Panu Andrzejowi Wnukowi za wyróżnienia dla mnie i senseia Darka Batorskiego. Dziękuję Starostwu Powiatowemu w Zamościu, Dyrektorowi OSiR, instytucjom, z którymi współpracuje nasz klub, i sponsorom tegorocznego turnieju. Dziękuję rodzicom dzieci trenujących w Roztoczańskim Klubie Karate Tradycyjnego, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do sprawnego przygotowania i przeprowadzenia całej imprezy. Wspólnie zorganizowaliśmy niesamowite święto karate tradycyjnego w Zamościu – podsumował turniej z zadowoleniem sensei Radosław Niziołek, prezes Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego.

Źródło: RKKT, fot. Aneta Turcz i Fabian Turczanik