Gramy dla Ariany

Gramy dla Ariany

10 grudnia br. w zamojskiej hali OSiR odbyła się III Edycja Turnieju Charytatywnego Służb Mundurowych Garnizonu Zamość o Puchar Wiceministra Sprawiedliwości dr. Marcina Romanowskiego pt. „Gramy dla Ariany”. Służby mundurowe i nie tylko rywalizowały ze sobą w szczytnym celu. W trzeciej edycji organizatorzy zbierali pieniądze na leczenie i rehabilitację Ariany.

Arianka cierpi na chorobę genetyczną mukowiscydozę, która objawia się przewlekłymi stanami zapalnymi płuc, oskrzeli, zatok, trzustki, wątroby i układu rozrodczego. Została zdiagnozowana jako miesięczne dziecko i od tamtej pory trwa walka, aby chociaż trochę rozwijała się jak normalne dzieci. Codzienne rehabilitacje, inhalacje, drenaże płuc, bardzo duża liczba leków. Nieczynna trzustka i co za tym idzie nie wchłanianie się pokarmów, a przy tym słabe przybieranie na wadze i anemia. Bardzo kosztowne sa także wyjazdy do lekarzy specjalistów.

Na apel Mamy Arianki o pomoc odpowiedział Wiceminister Sprawiedliwości dr Marcin Romanowski, który zainicjował zorganizowanie turnieju. Zamojskie służby mundurowe i nie tylko postanowiły przyłączyć się do zbiórki i wziąć udział w wydarzeniu. 10 grudnia br. w hali OSiR w Zamościu zorganizowany został turniej charytatywny w halową piłkę nożną. Gospodarzem turnieju był Zakład Karny w Zamościu. Wszyscy uczestnicy i kibice zebrani w hali mieli okazję zobaczyć wspaniałą rywalizację drużyn.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, około 100 piłkarzy amatorów stanęło do rywalizacji by pomóc choremu dziecku w leczeniu i rehabilitacji. W zmaganiach uczestniczyło 8 zespołów: strażacy, policjanci, żołnierze 3 Batalionu Zmechanizowanego, żołnierze pułku przeciwlotniczego, księża, drużyna wymiaru sprawiedliwości i funkcjonariusze Zakładu Karnego w Zamościu.

Drużyny zostały podzielone na 2 grupy, najlepsze zespoły spotkały się w finale. Zawodnikom mocno dopingowali zaproszeni goście oraz kibice na trybunach. Zawody przebiegały w miłej atmosferze w duchu fair play. W czasie zawodów prowadzona była zbiórka datków do puszek wśród uczestników turnieju, zaproszonych gości i publiczności.

Wręczenia pamiątkowych koszulek, dyplomu i przekazania zebranej kwoty Arianie i jej mamie dokonał Wiceminister Sprawiedliwości dr Marcin Romanowski wraz z: Zastępcą Dyrektora Generalnego Służby Więziennej płk. Krzysztofem Stefanowskim, Dyrektorem Okręgowym Służby Więziennej w Lublinie płk. Cyprianem Bas, Wicewojewodą Lubelskim Bolesławem Gzikiem, Dyrektorem Zakładu Karnego w Zamościu płk. Jackiem Zwierzchowskim oraz zaproszonymi gośćmi..
Organizatorzy pragną podziękować gospodarzom obiektu oraz wszystkim ludziom dobrych serc, którzy wsparli akcję.

Źródło: ZK w Zamościu, fot. kpt. Jarosław Małecki