Studenci prawa AZ poznali specyfikę pracy Służby Więziennej

Studenci prawa AZ poznali specyfikę pracy Służby Więziennej

Grupa studentów Akademii Zamojskiej z kierunku prawo odwiedziła Zakład Karny w Zamościu i spotkała się z funkcjonariuszami Służby Więziennej.

Do ZK w Zamościu studenci prawa Akademii Zamojskiej udali się razem z dr. Ryszardem Pankiewiczem, prorektorem ds. kształcenia, adwokatem i wykładowcą na tym kierunku.

Staramy się kształcić naszych studentów na kierunku prawo praktycznie, dlatego takie wizyty są konieczne. Istotne jest, aby od pierwszego semestru studiów studenci mieli możliwość zapoznawania się ze specyfiką poszczególnych zawodów prawniczych i świadomie podejmowali decyzje chociażby w zakresie wyboru przedmiotów specjalnościowych. Podejście takie jest ważne w kontekście planowania swojej kariery zawodowej już na tym etapie – powiedział dr Ryszard Pankiewicz.

Studenci w ramach spotkania mogli poznać specyfikę pracy funkcjonariusza Służby Więziennej, oraz poznać zamojską jednostkę penitencjarną. Padło dużo pytań o zarobki oraz główne zadania funkcjonariuszy oraz pracowników. Ze spotkania, studenci wychodzili bogatsi o wiedzę czym naprawdę zajmuje się Służba Więzienna.

Fot. Zakład Karny w Zamościu