Smart Voices – pierwszy taki konkurs w Zamościu (ZDJĘCIA)

Smart Voices – pierwszy taki konkurs w Zamościu (ZDJĘCIA)

Blisko 100 uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i klas 1 szkół ponadpodstawowych z województw lubelskiego, mazowieckiego i łódzkiego zgłosiło udział w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej SMART VOICES, organizowanym przez Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące Smart High w Zamościu.

Przesłuchania półfinałowe wyłoniły 25 najlepszych z najlepszych, którzy 23 marca spotkali się w Zamojskim Domu Kultury, by walczyć o wyjątkową nagrodę główną.

Występy finalistów słuchali i obserwowali Magdalena Stopa (muzyk), Bartłomiej Kasprzykowski (aktor) i Mariusz Telicki (producent).

Natalia Kosmowska wyśpiewała I miejsce piosenką „Stand Up” (Synthia Erivo). Natalia już niebawem będzie mogła nagrać piosenkę w profesjonalnym studiu nagraniowym.

Jak podkreślili w trakcie ogłaszania swojego werdyktu jurorzy, wskazanie wygranego wykonania było nie łatwym zadaniem, gdyż poziom wszystkich występów finałowych był wyrównany i wysoki.

Koncert finalistów poprowadzili Zuzanna Droździel i Piotr Popławski – uczniowie klasy 1 Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego Smart High w Zamościu (organizator wydarzenia).

Konkursy takie, jak ten, to dla wszystkich młodych artystów wyjątkowa okazja, by rozwijać pasje muzyczne i  językowe, wymieniać twórcze doświadczenia, rozwijać talenty estradowe, rozszerzać sieć cennych kontaktów, praktykować umiejętności wystąpień publicznych oraz kształtować umiejętności zdrowego współzawodnictwa.