Naukobus przyjedzie do Zamościa

Naukobus przyjedzie do Zamościa

Już w najbliższy weekend (20-21 maja) do Zamościa zawita Naukobus prosto z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. To mobilna i interaktywna wystawa, która zapewnia odwiedzającym – zwłaszcza dzieciakom w wieku szkolnym – nieodpłatną naukę poprzez zabawę.

Mobilne miasteczko zdrowia stanie na parkingu przy Parku Miejskim. Naukobus udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Interaktywna wystawa to część programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik skierowaną do mniejszych miejscowości.

Ci, którzy odwiedzą wystawę w weekend będą mogli cieszyć się nieodpłatnym, samodzielnym eksperymentowaniem. To nie tylko pozwala obudzić ciekawość. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Jednym z ulubionych eksponatów odwiedzających wystawę jest „człowiek-układanka”. Przekonaj się jak wiele emocji potrafi wzbudzić próba umieszczenia jego organów wewnętrznych we właściwych miejscach. Nauka poprzez dobrą zabawę gwarantowana.

Inicjatorem wizyty Naukobusa w Zamościu w ramach akcji „Zdrowe Życie” jest Ministerstwo Edukacji i Nauki.