Spotkanie z prof. Jimem Mazurkiewiczem

Spotkanie z prof. Jimem Mazurkiewiczem

Akademia Zamojska zaprasza na spotkanie z prof. Jimem Mazurkiewiczem z Texas A&M University, które odbędzie się 11 czerwca br. w sali kinowej Zamojskiej Akademii Kultury.

Tematem dyskusji będą perspektywy współpracy polsko-amerykańskiej na płaszczyźnie naukowej oraz gospodarczej, jak również szanse współpracy przedsiębiorców z Zamojszczyzny z potencjalnymi partnerami zza oceanu.

Profesor Jim Mazurkiewicz od ponad 20 lat blisko współpracuje z polskimi uczelniami, instytutami naukowymi oraz przedsiębiorcami. Od 2013 r. – wspólnie z Polskim Związkiem Producentów Roślin Zbożowych i Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie – prowadzi program wymiany dla młodych rolników z Polski i Teksasu. Jest Amerykaninem z polskimi korzeniami (Teksańczykiem w piątym pokoleniu). Jego dziadkowie pochodzili z Wielkopolski i wyjechali do Ameryki w XIX wieku. Osiedlili się właśnie w stanie Teksas. Prof. Mazurkiewicz jest znawcą z zakresu hodowli zwierząt, doradcą rolnym, sędzią wystaw rolniczych. Działa również na rzecz amerykańskiej Polonii m.in. w Polsko-Amerykańskiej Radzie Teksasu.

W Zamościu prof. Jim Mazurkiewicz spotka się 11 czerwca br. (we wtorek) z młodzieżą i studentami Akademii Zamojskiej w sali kinowej Zamojskiej Akademii Kultury. Początek o godz. 11.